Alkohol, drogy, nebo zákaz řízení? Někteří řidiči to moc neřeší

ilustrační foto

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ – Policisté se za několik posledních dní při svých kontrolách opět nestačili divit, kolik řidičů usedá za volant pod vlivem alkoholu, nebo drog. Některým výtečníkům ani trochu nevadí, že šoférovat nesmí.

Uplynulou neděli odpoledne policisté v Hostinném kontrolovali čtyřiačtyřicetiletou řidičku v Nádražní ulici za volantem osobního auta Hyundai. Lustrací zjistili, že má zákaz řízení na jeden rok.  Ten den přinesl ještě jednu zajímavou situaci, ve večerních hodinách tentokrát hořičtí policisté odhalili řidiče nejen pod vlivem alkoholu, ale také drog. Dvaačtyřicetiletý řidič Volkswagenu nadýchal 0,66 promile alkoholu, a tak okamžitě přišel o řidičák.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V pondělí se přihodily dvě pozoruhodné události. Jedna z nich v Nové Pace, kde místní policisté v Havlově ulici v podvečer kontrolovali dvaadvacetiletého řidiče. Po provedeném testu na drogy, se ukázalo, že muž řídil pod vlivem marihuany. Šoférovi byla zakázána další jízda a věc policisté oznámili správnímu orgánu. Dalšího hříšníka řešili ve večerních hodinách strážníci z Náchoda v obci Vysokov.  Prověřován byl čtyřiatřicetiletý řidič Škodovky. „Policisté muže vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, ukázal se pozitivní výsledek 0,46 promile alkoholu v dechu. Dále provedenou lustrací vyšlo najevo, že řídil, ačkoliv má platný zákaz řízení všech motorových vozidel,“ sdělila policejní tisková mluvčí Šárka Pišlová.