Ve školách chybí nové klavíry

Foto ilustrační

TRUTNOVSKO – Klavírní nástroje, které loni odmítli Číňané, poputují do českých škol. Sešlo se však více žádostí, než kolik je k dispozici pianin a klavírů. Průměrné stáří nástrojů je totiž na školách zhruba okolo padesáti roků. Zájemci mohou na ně přispět pomocí veřejné sbírky.

Když čínský klient loni odmítl odkoupit pianina a klavíry, vzala si je Rodinná nadace Karla Komárka. Ta se teď rozhodla, že je věnuje těm českým školám, které je potřebují nejvíce. Chce však pomoci i dalším institucím, mezi kterými je i ZUŠ R. A. Dvorského ve městě Dvůr Králové nad Labem, proto spustila veřejnou sbírku „Piana do škol“. „Klavíry a pianina na naší škole jsou zhruba z doby 50. a 60. let minulého století s výjimkou křídla v sále školy, které bylo pořízeno v roce 1993. Zaujala nás tak možnost získání nového pianina pro alespoň částečné ozdravění naší klavírní stáje,“ říká ředitelka ZUŠ Vladimíra Matušková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.