Celníci na dálnici D11 zkontrolovali skoro sto padesát aut. Udělovali pokuty a našli také drogy

foto: Celní úřad pro Královéhradecký kraj

KRÁLOVÉHRADECKO – Dvě desítky celníků s pomocí speciálně vycvičených psů hledali u řidičů nezákonně převážené věci a také kontrolovali jestli jsou uhrazeny dálniční poplatky.

Za dodržování přísných bezpečnostních a hygienických opatření probíhala akce na dálnici D11 tento týden ve středu a ve čtvrtek. Celníci se prioritně zaměřili na odhalování ilegální přepravy drog, tabáku, lihu a zbraní. Předmětem kontroly zároveň bylo jestli mají řidiči uhrazený dálniční poplatek a také dostatečná povolení k přepravě.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Během akce celníci zkontrolovali 147 vozidel a zjistili 16 porušení. Ve dvou vozidlech našli 3,19 gramů pervitinu a 6,98 gramů marihuany, 9 řidičů využilo dálnici D 11 bez uhrazení časového poplatku, 5 nedodrželo povinné bezpečnostní přestávky nebo zahraniční dopravce nedoložil jejich pracovně právní vztah,“ říká mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Jitka Fajstavrová.

Řidiči dostali na místě pokuty v celkové výši 22 500 korun a uložili kauce za 32 000 korun. Akce odhalila také některé dlužníky, kteří na místě museli zaplatit své nedoplatky v celkové částce 8 500 korun.