Nyní už snadno zjistíte, které restaurace a kavárny mají otevřeno

Foto ilustrační

TRUTNOVSKO – Některá stravovací zařízení v době koronaviru zavřela úplně, jiná mají otevřeno výdejní okénko, nebo nabízí rozvoz obědů. Vzhledem k tomu, že občané často netuší, zda je jejich oblíbený podnik vůbec otevřený, přišlo město s myšlenkou, jak celou situaci okolo gastronomie zpřehlednit.

Vzhledem k přetrvávající situaci pandemie se město Dvůr Králové nad Labem rozhodlo podpořit kavárny i restaurace, které nabízí jídlo a nápoje s sebou, nebo pokrmy rozváží. Bylo osloveno zhruba třicet majitelů stravovacích zařízení, zda mají zájem být zařazeni do celkového přehledu podniků, které i za nouzového stavu nadále fungují. Seznam zařízení i s potřebnými kontakty je pak k dispozici na webových stránkách města a je průběžně aktualizován. Občané si tak nakonec mohou vybrat z více než deseti podniků. „Jsem moc ráda, že vše bude pěkně přehledně na jednom místě. Nemusím vyzvídat, jestli je ta či ona restaurace v provozu, nebo není. Ale už se moc těším, až si na něco dobrého zajdu přímo do podniku, chybí mi kontakt s lidmi,“ posteskla si bankovní úřednice Jiřina K.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.