Kino se změní, bude to stát desítky milionů

Foto: Oficiální www města Trutnov

TRUTNOV – Na budovu starou zhruba sto let se vrátí původní členění, úprav se dočká i interiér. Posílena bude kapacita toalet i prostor pro občerstvení. Jedná se o významnou investici v řádu desítek milionů korun. Vše by mělo být hotovo v příštím roce.

Občané se mohou těšit na rekonstrukci kina Vesmír na nábřeží Václava Havla, která by měla být hotová v polovině příštího roku. Nové hlediště pojme přes 250 diváků, druhý sál pak necelých čtyřicet osob. V něm se budou konat např. projekce artových představení. Vyřešena je také bezbariérovost, zvětšen byl i prostor pro toalety a občerstvení. Opravy budou stát zhruba 96 milionů korun. „Kino Vesmír, dnes již kulturní památka, bylo postaveno v roce 1928. V polovině 70. let prošla budova rozsáhlou přestavbou, ovšem dnes je již dožilá, a pokud chceme trutnovským divákům nabídnout pohodlí a příjemný zážitek z promítání filmů, musíme do ní investovat,“ říká starosta města Ivan Adamec.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.