Respirátory jsou povinné, všichni si je ale nemohou finančně dovolit

TRUTNOVSKO – Látkové roušky již nestačí, vláda vydala nová opatření týkající se povinného nošení respirátorů. Kdo se ocitl ve finanční nouzi, nemusí ztrácet hlavu. Může totiž žádat o příspěvek na ochranné pomůcky.

Pokud se někdo z občanů města Dvůr Králové nad Labem ocitl v hmotné nouzi a má problémy s výdaji na ochranné pomůcky v rámci současné pandemie koronaviru, může se obrátit na úřad práce, sídlící v ulici 17. listopadu, který je připravený okamžitě pomoci. Každý takový občan musí podat žádost, následně mu může být uznána částka 500 korun, která je určena pro jednu osobu na měsíc. Pokud někdo nemá na tento příspěvek nárok, může obdržet respirátory ze státních hmotných rezerv. „Jsem sama se dvěma dětmi, navíc jsem přišla o práci. Pracovala jsem dlouhá léta jako číšnice. Za každou podporu jsem vděčná a nakupovat respirátory je pro mě jako pro matku samoživitelku náročné,“ říká mladá maminka ze Dvora Králové nad Labem Pavla F.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.