Video: Dvě ženy byly obviněny za týrání bez mála čtyřiceti psů v množírně, ti naštěstí putovali do dobrých rukou

foto: Policie ČR

TRUTNOVSKO – V těchto dnech jsou ženy ve věku 57 a 25 let trestně stíhány, ze spáchání zločinu chovu zvířat v nevhodných podmínkách. Jen těžko si lze představit útrapy, kterými psi procházeli, když žili na místě, které spíše připomínalo sběrný dvůr.

Jak dnes sdělila mluvčí policistů Šárka Pižlová, tak obviněné ženy měly společně od června minulého roku do konce září ve Dvoře Králové nad Labem chovat v naprosto příšerných podmínkách skoro 40 psů. Feny a jejich štěňata se neměly v podstatě kde vyvenčit, protože kolem domu k tomu nebyly vhodné podmínky. „Dalším šetřením vyšlo najevo, že interiérové chovné prostory byly v absolutně nevyhovujícím stavu, jelikož se všude nacházely staré neodklizené exkrementy a také zničené bytové zařízení,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Psi neměli také dostatek kvalitního jídla a v těchto podmínkách se mezi sebou nekontrolovatelně množili. Bohužel také zažívali značné psychické i fyzické útrapy. Jedna fena dokonce podlehla zraněním, které jí způsobili ostatní psi a to jen proto, že nebyla včas ošetřena.

Od konce září loňského roku jsou naštěstí pejsci v dobrých rukách jedné neziskové organizace, která se zaměřuje na týraná zvířata. Majitelky psů jim je totiž věnovaly krátce před tím, než jim měla být zvířata úředně odebrána. V případě prokázání viny ženám hrozí až osmiletý pobyt ve vězení.