Senioři mají radost z nového vybavení

Ilustrační foto.

NÁCHOD – Obnova vybavení v podobných střediscích nebývá většinou tak rychlá. Peníze za prodané roušky byly ale využity na podporu seniorů, pozadu nezůstala ani firma, u které byla nová lůžka objednána.

Městské středisko sociálních služeb Marie (MěSSS Marie) nakoupilo celkem 13 moderních polohovacích postelí díky financím, které získalo za prodej roušek z rouškomatu. Jedná se o investici ve výši zhruba 350 tisíc korun. Dodavatel přidal nakonec dvě lůžka jako sponzorský dar a MěSSS si postele převzalo v pondělí 15. března. Jde o významný posun na mnoho let dopředu, obnova vybavení probíhá totiž postupně. „Protože je číslo 13 v mnohých zemích považováno za nešťastné, rozhodli jsme se přidat ještě další dvě lůžka, a to jako dar od naší společnosti a zároveň jako naše poděkování MěSSS Marie, a zaokrouhlit tak celkový počet lůžek na 15,“ říká majitel společnosti Radek Jakubský.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.