S téměř dvěma promile usedl za volant. Při bouračce způsobil škodu minimálně za 100 tisíc korun

ilustrační foto

JIČÍNSKO – Podnapilý řidič vozidla Volkswagen Touareg, krátce před sedmou hodinou večerní způsobil dopravní nehodu, při níž to odnesla Škoda Octavia a málem i chodkyně na přechodu pro chodce. Nehodu dále řeší dopravní policisté z Jičína.

Jak dnes potvrdila policejní mluvčí Šárka Pižlová, k nehodě došlo uplynulou sobotu před křižovatkou s Luční ulicí v Jičíně. Podnapilý šestatřicetiletý šofér Volkswagenu, zřejmě nedodržel rychlost a bezpečnou vzdálenost a naboural do před ním jedoucí škodovky, která v tu chvíli dávala přednost chodkyni na přechodu pro chodce.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Vlivem nárazu byla Škodovka odhozena za křižovatku, přičemž spolujezdkyně z vozidla utrpěla lehké zranění. Přivolaní policisté s řidiči provedli dechové zkoušky na alkohol,“ říká mluvčí. U řidiče Volkswagenu bylo naměřeno 1,95 promile alkoholu v dechu, druhý řidič měl dechovou zkoušku negativní.

foto: Policie ČR