Hasiči museli několikrát zasahovat při úniku nebezpečných látek

Ilustrační foto: T. Branda.

KRÁLOVÉHRADECKO – Profesionální a dobrovolné jednotky se musely napříč krajem postarat, jak o únik plynu, neznámé látky, ale také o olej na hladině řeky a na silnici. K těmto výjezdům došlo během včerejšího dne celkem čtyřikrát.

První zásah byl proveden v Rychnově nad Kněžnou, kde krátce před desátou hodinou dopoledne došlo k úniku plynu z přerušeného plynového potrubí. Na místě zasahující profesionální hasiči z rychnovské stanice, ihned uzavřeli místní komunikaci, kde k úniku plynu docházelo. Ve spolupráci s plynaři se jednotce podařilo středotlaké potrubí uzavřít. Poté mohl být provoz na silnici opět obnoven.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V Hradci Králové místní profesionální jednotka zasahovala krátce před jedenáctou dopoledne na náplavce na Smetanově nábřeží. Na hladině řeky se objevily olejové skvrny. Hasiči zjistili, že za malé znečištění, zřejmě můžou sudy z blízkého mola. S majitelem bylo dohodnuto, že se postará o vyzvednutí mola z vody.

Ve Velkém Poříčí, v Náchodské ulici, likvidovali krátce před druhou hodinou odpoledne profesionální hasiči z Náchoda olejové skvrny ze silnice.

K poslednímu zásahu při likvidaci nebezpečných látek, došlo tento čtvrtek ve Lhotě za Červeným Kostelcem, krátce po šesté hodině podvečer. Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce, přispěchali řešit oznámený únik neznámé látky do potoka Olešnice. „Jednotky prozkoumaly vodní tok a našly pouze zanedbatelné množství mastné látky, které se nedalo nijak pomocí technických prostředků zachytit,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.