Napříč krajem bouralo několik řidičů pod vlivem alkoholu i drog. Nadýchaný rekord byl 3,4 promile alkoholu

foto: Policie ČR

KRÁLOVÉHRADECKO – Bouralo se do sloupu elektrického vedení, do stromu, při couvání a byl sražen také chodec. K nehodám došlo nejen ze strany řidičů, ale také cyklistů. U všech nehod jsou přesné příčiny v šetření policistů.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, za uplynulých 19 hodin se stalo 6 dopravních nehod, které způsobilo pět řidičů bylo pod vlivem alkoholu a jeden pod vlivem drog. Pět lidí se při těchto nehodách lehce zranilo a muselo být převezeno k ošetření do nemocnice.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Sedmapadesátiletý muž způsobil bouračku v Borohrádku na Rychnovsku.  Za volantem svého BMW seděl s 3,4 promile alkoholu. „Muž na účelové komunikaci narazil do zaparkovaného nákladního vozidla, poté přejel silnici 1/36, vyjel mimo silnici, odkud se snažil vyjet zpět, přitom však narazil do sloupu elektrického vedení,“ říká mluvčí. Policisté odhadli škodu na zhruba 41 tisíc korun.

K další nehodě pod vlivem alkoholu došlo, krátce před jednou hodinou odpolední, na parkovišti u jednoho z obchodních domů v Náchodě. Třiašedesátiletá řidička se svým vozem Renault Thalia při couvání nabourala do zaparkovaného osobního auta Škoda Superb. Absolutně nic jí nezajímalo a z místa v pohodě odjela. Policisté jí za 90 minut vypátrali v Olešnici u Červeného Kostelce, kde kvůli spálené spojce, musela zastavit. Příslušníci podrobili ženu dechové zkoušce, výsledek ukázal 1,8 promile alkoholu v dechu. Na obou vozidlech byla odhadnuta škoda na zhruba 11 tisíc korun.

Další opilec za volantem boural ve Dvoře Králové nad Labem. Sedmdesátiletý řidič v ulici Borovičky, při odbočování vlevo, nedal přednost protijdoucím chodcům a do jedno z nich se svou Škodou Fabia narazil. Senior měl dechovou zkoušku pozitivní s výsledkem 0,6 promile alkoholu v dechu, chodec měl test na alkohol negativní, ale bohužel musel být s lehkým zraněním převezen do nemocnice.

V katastru obce Žďár nad Orlicí v šest hodin ráno, pod vlivem marihuany boural 41letý řidič. K nehodě došlo tak, že vyjížděl z pravotočivé zatáčky a vyjel s vozidlem Ford Transit vpravo mimo silnici, kde narazil do stromu. Auto se pak po tomto nárazu převrátilo na bok. Muž se při nehodě lehce zranil a musel být převezen do nemocnice na ošetření. Ford byl v naprosto nepojízdném stavu, tak byl u tohoto vozidla zadržen technický průkaz. Škoda, která vznikla při nehodě je zhruba za 120 tisíc korun.

Za nehody mohli také cyklisté. První z nich se stala krátce po desáté hodině noční v Choustníkově Hradišti, tam narazila 16letá cyklistka do 20letého bruslaře. Při střetu se oba zranili a museli být převezeni do nemocnice. Slečna cyklistka nadýchala 1 promile, navíc jela bez přilby a osvětlení. Ke druhé nehodě došlo dnes půl hodiny po půlnoci v Ličně, tady 21letý cyklista spadl na silnici a způsobil si přitom zranění. Opět byl nutný transport do nemocničního zařízení. „Jeho dechová zkouška byla pozitivní a to téměř 1,7 promile alkoholu,“ dodává mluvčí.