Na pořádek budou dohlížet kamery

Foto ilustrační

NÁCHOD – Namísto toho, aby vozili odpad do sběrného dvora, nechávají ho u popelnic. Policie se rozhodla situaci řešit umístěním nových kamer, které by jim měly pomoci odhalit totožnost těch, kteří hyzdí okolí jednotlivých čtvrtí.

Někteří občané bezohledně hromadí ve městě odpad, který ke kontejnerům nepatří. Proto se radní rozhodli umístit do ulic nové přenosné kamery, které budou sledovat dění v šesti vybraných lokalitách. Situaci následně vyhodnotí strážníci městské policie a po zjištění totožnosti pachatele bude jeho jednání řešeno jako přestupek, může dojít i k dořešení případu u správního orgánu. „V této souvislosti si dovolujeme upozornit, že stále platí, že veškerý odpad nad rámec běžného komunálního odpadu lze odvézt do sběrného dvora. Nebuďme lhostejní k našemu okolí a veřejnému prostranství,“ dodává za město tisková mluvčí Nina Adolf.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.