Motorkář, který naboural do svodidla, musel být letecky transportován do nemocnice

foto: Policie ČR

RYCHNOVSKO – Motocyklista boural mezi obcemi Helvíkovice a Rybná nad Zdobnicí. K bouračce došlo pravděpodobně kvůli tomu, že nepřizpůsobil rychlost svého stroje, když projížděl levotočivou zatáčku. Okolnosti dopravní nehody jsou v šetření rychnovských dopravních policistů.

Jak dnes potvrdil policejní tiskový mluvčí Miroslav Mervart, k nehodě došlo uplynulou neděli, krátce po páté hodině odpolední. Řidič motocyklu Suzuki při průjezdu levotočivé zatáčky vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do silničního svodidla. „Po nárazu motocyklista zůstal ležet na louce za svodidlem, kdy samotný motocykl havaroval. Řidič motocyklu utrpěl zranění a z místa byl letecky transportován do nemocnice,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté apelují na motorkáře:

V zájmu ochrany svého zdraví dbejte při své jízdě opatrnosti a před zatáčkou snižte rychlost svého stroje. Zdánlivě jednoduché dopravní situace mohou mít nedozírné následky. Při své jízdě se řiďte zásadami bezpečné jízdy a v zatáčkách opatrně a kontrolovaně motocykl naklápějte, jen to vyžaduje dopravní situace.

Doporučujeme všem motocyklistům ke své jízdě užít i moto-oblečení nad rámec povinných prvků, které snižuje riziko poškození zdraví v případě pádu.

Motocyklisté pamatujte, že při své jízdě nejste chráněni dalšími bezpečnostními prvky, tak jako tomu bývá u vícestopých motorových vozidel a jakákoli i sebemenší chyba se v provozu může proměnit v hazard s vlastním zdravím i životem.