Řidič náklaďáku Man zavadil hydraulickou rukou o semafory, ty spadly na projíždějící vozidlo BMW

foto: Policie ČR

HRADECKO – Na dnešní ráno v královéhradecké metropoli nebude určitě v dobrém vzpomínat čtyřiapadesátiletý řidič. Ten na křižovatce napáchal náklaďákem s hydraulickou rukou škodu téměř za půl milionu korun. Za své počínání byl policisty pokutován částkou 2000 korun.

K dopravní nehodě došlo krátce před půl devátou na ulici M. D. Rettigové před křižovatkou s ulicí Kydlinovská na Vančurově náměstí, zde šofér nákladního vozidla zavadil hydraulickou rukou o návěst, který poškodil. „Řidič nezastavil, pokračoval v jízdě a následně zavadil o semafory, které spadly na projíždějící vozidlo značky BMW X4. Křižovatka byla zcela neprůjezdná,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová. Oba řidiči podstoupili dechovou zkoušku, která dopadla negativním výsledkem.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Až do jedenácté hodiny dopoledne, po odstranění následků nehody, řídili dopravu policisté. Poté byla křižovatka plně průjezdná a také byla obnovena funkčnost semaforů. Na nákladním vozidle Man byla odhadnuta škoda na zhruba 150 tisíc, na jeho nákladu na 20 tisíc, na vozidle BMW X4 75 tisíc a na návěsti a semaforech 210 tisíc korun.