Otec s dcerou podvedli přes padesát lidí a připravili je téměř o 2 miliony korun

NÁCHODSKO – Sedmasedmdesátiletý muž a jeho 52letá dcera během necelého roku pod různými vymyšlenými záminkami vylákali z lidí spoustu peněz. Dcera si v minulosti už několik let ve vězení odseděla to za stejný trestný čin, protože před sedmi lety vylákala od známých skoro deset milionů korun.

Jak potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, vyšetřovatel na začátku tohoto týdne obvinil z trestného činu podvod 77letého muže a jeho 52letou dceru. Dvojice vylákala z 53 občanů skoro 1,7 miliónů korun a o dalších nejméně 380 tisíc korun se pokusili. Senior využíval svou dobrou pověst, kterou měl a díky důvěřivosti lidí se mu uvedené peníze podařilo získat. Nejčastější záminkou pro vylákání peněz byl smyšlený příběh o tom, jak musí jeho dcera zaplatit kauci za autonehodu, kterou způsobila.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž všem lidem sliboval, že peníze vrátí, nebo že protislužbou vyrobí například kuchyňskou linku. Zůstalo však jen u slov, protože otec s dcerou byli ve velmi špatné finanční situaci a moc dobře věděli, že peníze nebudou moci vrátit. Muž vše dělal na impulz své dcery, která peníze užívala jen pro svoji potřebu, na sázky, nebo hraní virtuálních počítačových her. Jen několik lidí může mluvit o štěstí, že jim byla nepatrná část peněz vrácena a to jen díky jejich nátlaku, že je udají.

Tvrdila že výhodně smění Euro, připravila však podvodem známé o skoro 10 milionů

„Policisté z evidencí zjistili, že žena byla v roce 2015 za obdobnou trestnou činnost nepodmíněně na 5,5 roku odsouzena. V roce 2014 během 4 měsíců vylákala od svých 16 známých s příslibem výhodné směny za Euro či smyšleného zhodnocení finančních prostředků přes 9,5 milionů korun,“ říká mluvčí. Podvodnice opustila brány vězení na konci června s 6letou zkušební dobou a dohledem. Z tohoto důvodu je žena od středy stíhána vazebně, její otec zůstal na svobodě. Oběma hrozí trest odnětí svobody od 2 do 8 let.

„Lze předpokládat, že v průběhu vyšetřování budou prokázány oběma obviněným osobám další skutky. Vyzýváme proto občany z Nového Města nad Metují a jeho okolí, kteří půjčili těmto lidem peníze, aby se ozvali na linku 158, nebo se dostavili na jakoukoliv policejní služebnu,“ dodává mluvčí.