Muž usedl za volant s více než 2 promile, svoji jízdu ukončil v plotě. Opilý neřídil poprvé

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Devětadvacetiletý šofér vozidla Škoda Fabia jel ve směru na Dětenice a pravděpodobně kvůli vysoké rychlosti dostal smyk, narazil do plotu a sloupu elektrického vedení. Pokud bude muži prokázána vina, že řídil pod vlivem návykové látky, tak ho může čekat pobyt za mřížemi až na tři léta.

Jak dnes sdělila policejní tisková mluvčí Eliška Majerová, k bouračce došlo tuto středu krátce po čtvrté hodině ranní na silnici II. třídy v obci Rokytňany. Policisté na místě provedli u řidiče dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která dopadla pozitivním výsledkem, příslušníci naměřili 2,15 promile. Muž se k požití alkoholu bez zapíraní přiznal, ale to nebylo všechno.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté provedli u 29letého řidiče, také orientační test na drogy a ten ukázal také pozitivní výsledek. Hlídka poté převezla hříšníka k lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu. Tento šofér není pro jičínské policisty neznámou osobou, na konci dubna byl také přistižen pod vlivem alkoholu za volantem. Tehdy mu byla naměřena hodnota přes jedno promile. „Policisté mu proto za toto jednání sdělili ve zkráceném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a státní zástupce již předal okresnímu soudu návrh na potrestání podezřelého,“ říká mluvčí.