Video: Muž závislý na alkoholu s nožem v ruce loupil. Nebylo to poprvé

ilustrační foto

TRUTNOV – Tuto středu, krátce před třetí hodinou ranní, se s nožem v ruce vydal 44letý muž na lup do místní prodejny. Z ní si odnesl alkohol, ale dlouho se z něj neradoval, protože ho rychle zadržela hlídka městských policistů.

Policisté ve stejný den zahájili proti muži trestní stíhání. Obviněný muž je bez domova, závislý na alkoholu a je zcela bez finančních prostředků. Od května tohoto roku do současné doby, měl násilím vniknout do třech trutnovských prodejen, kde vždy ukradl alkohol a cigarety. Dohromady si nabral zboží za více než 16 tisíc korun a na majetku způsobil škodu za 13 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Zvlášť závažného zločinu loupež se dopustil koncem května letošního roku, když pod pohrůžkou násilí s nožem v ruce požadoval po obsluze benzínové čerpací stanice v Trutnově opět alkohol. Naštěstí nedošlo k použití zbraně a lupič ihned po činu z místa odešel,“ říká mluvčí policistů Šárka Pižlová.

Policejní komisař dal včera podnět na umístění obviněného do vazby, což soudce Okresního soudu v Trutnově dnes neakceptoval a muž je stíhán na svobodě.