Hasiči vyhlásili veřejnou sbírku na podporu rodiny náhle zemřelého hasiče

foto: HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Jiří Vaniš, který odešel náhle z tohoto světa, sloužil na hasičské stanici v Rychnově nad Kněžnou. Odboráři rychnovské  jednotky ve spolupráci s Hasičských záchranným sborem Královéhradeckého kraje, pod záštitou ředitele Davida Pouče, vyhlásili veřejnou sbírku na podporu rodiny zesnulého.

Jak sdělila tisková mluvčí hasičů Martina Götzová, Jiří Vaniš zemřel nečekaně v pátek 7. května tohoto roku. Hasičskému povolání se věnoval více než 21 let svého života. Od roku 2000 pracoval na centrální stanici v Hradci Králové jako hasič. „Vzhledem k jeho zkušenostem získaným v předchozím zaměstnání u podnikových hasičů ve firmě Rubena se mohl velmi brzy stát hasičem – strojníkem.  V roce 2007 přestoupil již jako zkušený strojník na požární stanici do Rychnova nad Kněžnou,“ říká mluvčí. Na pozici strojníka působil Jiří Vaniš až do roku 2019, kdy byl převelen na pozici technika technické služby.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jak dále sdělila Martina Götzová, kolegové vnímali Jiřího Vaniše jako hasiče s velkým rozvážným, rozumným a klidným srdcem. „Pomáhat druhým nebylo pouze jeho povoláním, ale byl připraven a neváhal podat pomocnou ruku i kdykoliv mimo službu. Zkušenosti nabyté za svého hasičského života vždy velmi aktivně a spolehlivě předával nováčkům, kterým věnoval spoustu času,“ dodává mluvčí.

Veřejná sbírka na podporu rodiny zesnulého hasiče se koná na území České republiky do 30. 11. 2021.

Číslo bankovního účtu: 6013157389/0800