Video: Napadl souseda a pak se zabarikádoval doma, na přivolané policisty zaútočil

foto: Policie ČR

HRADECKO – Proč v uplynulých dnech čtyřicetiletý muž napadl po sporu svého souseda, zabarikádoval se ve svém bytě a chtěl napadnout policisty, budou řešit i lékaři. V každém případě se muž dopustil několikerého protiprávního jednání.

Policisté se po příjezdu na místo události ihned pokoušeli s agresivním mužem navázat kontakt, ten však svůj byt nechtěl v žádném případě opustit. Místo toho začal z okna bytu vyhazovat různé věci, skleněné lahve, železnou tyč a dokonce i nože. Příslušníci neváhali ani chvíli a rozhodli se muže zadržet. „Ve chvíli, kdy se spolu s HZS HK snažili překonat domovní dveře, muž začal vyhrožovat, že proti nim použije palnou zbraň. Na místo přijela i posila policistů z pohotovostního a eskortního oddělení, kteří provedli vstup do bytu,“ říká policejní mluvčí Lucie Konečná.

Čtyřicetiletý agresor ani po vstupu do bytu s policisty nespolupracoval, naopak je chtěl napadnout s kovovým předmětem v ruce. Nezbývalo nic jiného, než muže zpacifikovat pomocí elektrického paralyzéru. Muž byl kvůli svému chování předán do péče lékařů, ti rozhodnou, jaký bude jeho další osud.