Na Hradecku došlo ke čtyřem bouračkám, zranilo se při nich pět lidí

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Vysoká nad Labem)

HRADECKO – Bez hasičů by se to prostě neobešlo! Bouračka dodávky, nebo srážka tří osobních aut na kruhovém objezdu, nejen takové byly zásahy profesionální a dobrovolných hasičských jednotek během včerejšího dne.

Čtyři minuty před šestou hodinou ranní došlo ve Střezeticích na silnici č. 35 k dopravní nehodě dodávky. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V královéhradecké metropoli se bouralo, krátce před devátou hodinou ranní, na kruhovém objezdu u ulice Brněnská. Ke střetu tří osobních aut přispěchali místní profesionální hasiči z centrální stanice. Ti zabezpečili místo zásahu a likvidovali uniklé pohonné hmoty. Do péče zdravotnické záchranné služby musely být předány dvě zraněné osoby.

V katastru Vysoké nad Labem, na silnici č. 35 mezi Hradcem Králové a Býští, došlo krátce před půl pátou odpoledne k bouračce dvou osobních aut. Při nehodě se bohužel zranili dva lidé a museli se o ně postarat záchranáři. „Oba havarované vozy zůstaly po nárazu na silnici a tvořily překážku v provozu. Hasiči pomáhali s usměrněním dopravy, auta byla po zabezpečení a zadokumentování místa nehody naložena postupně na odtah,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Minutu po páté hodině odpolední došlo v obci Lužec nad Cidlinou k dopravní nehodě dvou osobních aut. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova, kteří zasypali uniklé provozní kapaliny sorbetem a postarali se o úklid silnice. Jedna zraněná osoba potřebovala péči zdravotnické záchranné služby. Hradečtí profesionální hasiči z centrální stanice se postarali o odstranění následků nehody.