Uspěli v Japonsku, radní jim přichystali odměnu

Foto ilustrační

TRUTNOV – Dva hendikepovaní sportovci významně zabodovali na hrách v Japonsku, město se proto rozhodlo odměnit je za jejich výkony na sportovním poli. Slavnostní odpoledne se uskutečnilo v Galerii UFFO.

Radní se rozhodli ocenit dva paralympioniky z Trutnova, Aleše Kisého a Šárku Musilovou, kteří získali medaili na XVI. letních paralympijských hrách Tokio 2020. Musilová zabodovala dvěma stříbrnými medailemi v lukostřelbě, Kisý zase bronzovou medailí ve vrhu koulí. Oba sportovci následně převzali ve středu 13. října od vedení města ocenění a finanční odměnu. „Takovéto úspěchy potvrdily, že se Šárce i Alešovi jejich úsilí a energie vložená do přípravy vyplatila. Oba dva jsou příkladem nejen pro handicapované sportovce, ale pro všechny, že i sen o olympijské medaili si je možné pílí a tvrdou prací splnit,“ dodává starosta města Ivan Adamec.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Foto: Miloš Šálek (oficiální www města Trutnov)