Během 24 hodin načapali strážníci dva řidiče pod vlivem drog

ilustrační foto

HRADECKO – Někteří šoféři si neuvědomují, že pod vlivem návykové látky mohou způsobit zranění nejen sobě, ale také ostatním. Od začátku ledna městská policie zaznamenala už 29 událost při kterých bylo řidičům prokázáno řízení pod vlivem omamné či návykové látky.

Nočním městem projíždělo vozidlo značky BMW, strážníky upoutalo tím, že mu nesvítilo přední potkávací světlo. Dali pokyn k zastavení vozidla a ukázalo se, že za volantem vozidla sedí značně nervózní mladá žena. Hlídka u ní provedla dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která ukázala negativní výsledek. Žena se sama od sebe přiznala, že je uživatelkou pervitinu, což záhy potvrdil i orientační test na přítomnost drog.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při další noční kontrole byl načapán pod vlivem drog za volantem cizinec. „Hlídka ho zastavila, protože jeho vozidlo viditelně nesplňovalo technickou způsobilost. Cizinec, který ve vozidle vezl i šestnáctiletou dívku, na dotaz, zda užil návykovou látku odvětil, že ano,“ říká mluvčí městských policistů Eva Kněžourová.

Oba řidiče si převzala k dořešení Policie ČR. Informováno bude i oddělení sociálně právní ochrany dětí.