Tomu neuvěříte! Žena srazila s vozidlem Hyundai klokana, policisté pátrají po jeho majiteli

foto: Policie ČR

HRADECKO – Dnes krátce po šesté hodině ranní, došlo na silnici I/11 v katastru obce Třebechovice pod Orebem ke kuriózní dopravní nehodě. Žena, která jela směrem na Hradec Králové, srazila neodmyslitelný symbol Austrálie a to klokana.

Střetem byl klokan doslova odmrštěn do škarpy, kde zůstal ležet. Řidička na místě podstoupila dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která ukázala negativní výsledek. „Na místo byli přivoláni pracovníci Záchranné stanice ČSOP, kteří si zraněného klokana převzali. Kvůli způsobeným zraněním musel být klokan bohužel na veterině utracen,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na vozidle Hyundai byla odhadnuta škoda na 20tisíc a na klokanovi 10 tisíc korun. Policisté v okolí, kde došlo k nehodě pátrali po majiteli zvířete, což se jim bohužel dosud nepodařilo. Proto vyzívají majitele klokana a také případné svědky nehody, aby kontaktovali tísňovou linku 158, nebo se dostavili přímo na dopravní inspektorát v Malšovicích.