Škodovka sjela do řeky Orlice, v ní seděl několik hodin uvězněný šofér

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADEC KRÁLOVÉ – Tuto středu, krátce před devátou hodinou večerní, sjel řidič osobního auta zadní částí do řeky, kousek od železničního mostu Klapák. Na tísňovou linku tuto skutečnost nahlásil běžec, který viděl vozidlo z protějšího břehu. Na místo přispěchali hasiči.

Po příjezdu k události profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové zjistili, že je v autě doslova uvězněn šofér, který naštěstí nebyl zraněn. Z vozidla se, ale bez pomoci nemohl dostat. Hasiči vysvobodili řidiče a následně začali vyprošťovat automobil. „Ten dostali na souš pomocí navijáků a kladek, zadní část museli zajistit pomocí klínů a zvedacích vaků,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Auto se naštěstí zastavilo o betonovou vpusť, zůstalo tak motorovou částí na souši, což pravděpodobně nakonec zachránilo i samotného řidiče. K úniku provozních kapalin do řeky nedošlo.