Pod vlivem drog a bez řidičáku usedla za řídítka skútru

TRUTNOVSKO – Tento čtvrtek při své běžné kontrolní práci si policisté vytipovali k zastavení řidičku motorky. Poté se nestačili divit, třiatřicetiletá žena se dopustila hned pěti přestupků najednou. Za řízení pod vlivem drog jí hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

K události došlo v Žacléři v ulici J. A Komenského. „Žena policistům nepředložila žádné doklady a lustrací vyšlo najevo, že nevlastní ani řidičské oprávnění. Oranžový skútr navíc neměl platnou technickou kontrolu a byl provozován bez pojištění odpovědnosti,“ říká mluvčí policistů Šárka Pižlová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté provedli s ženou dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, ta ukázala negativní výsledek, avšak jinak tomu bylo při testu na drogy. Žena se sama přiznala, že si uplynulý večer dala pervitin. A jakých, že se to hříšnice dopustila přestupků? Řídila pod vlivem drog, nevlastní řidičský průkaz, nepředložila osvědčení o registraci vozidla, vozidlo nemělo platnou technickou kontrolu a nepředložila zelenou kartu. Žena má teď co vysvětlovat před správním orgánem.