Aby zabránili odlivu studentů, otevřou pro ně pobočku univerzity

Foto ilustrační

TRUTNOVSKO – Mladí často zůstávají tam, kde studovali vysokou školu. Aby zůstali ve svém městě, měla by se pro ně nově otevřít pobočka jedné z univerzit. Vše je ale podmíněno zájmem uchazečů.

Zájemci o vysokoškolské studium musí volit jiná města, to by se ale časem mohlo ve Dvoře Králové nad Labem změnit. Collegium Humanum, Varšavská univerzita managementu, by zde totiž chtěla otevřít svou pobočku s několika studijními obory. Šlo by pouze o dálkové studium, nikoli prezenční. Formou online studia by byly též nabízeny programy celoživotního vzdělávání. „Náš region dlouhodobě trápí odliv mladých vysokoškolsky vzdělaných lidí. Ti jsou nuceni odejít studovat do velkých univerzitních měst, kde po ukončení studia často i zůstávají. Dlouhodobě se snažíme tento trend zvrátit tím, že bychom chtěli podpořit nabídku umístit pobočku vysoké školy přímo v našem městě,“ říká místostarosta Jan Helbich.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.