Odpadky z firem zatěžují kontejnery pro občany

HRADEC KRÁLOVÉ – Kontejnery ve městě přetékají pytli s odpadky, ne všechny ale pocházejí z domácností. Neoprávněně totiž využívají tyto prostory také firmy a společnosti, které sem odpad vyvážet nesmějí. Někdy se jedná i o nebezpečné látky.

Městské kontejnery a přilehlé okolí jsou plné odpadků, které zde neoprávněně odkládají firmy, obchody či restaurace. Kontejnery jsou sice veřejně přístupné, ale slouží výhradně domácnostem občanů s trvalým bydlištěm v Hradci Králové. Rovněž je vydán zákaz vhazování nebezpečných látek nebo stavebního odpadů do kontejnerů. Firmy mohou využít služeb sběrného dvora, měly by vést o odpadech záznamy, a pokud dosáhnou stanovených limitů, musí podat roční hlášení. „Pokud ve svém okolí zaznamenáte navážení odpadu do veřejných kontejnerů firmami, předejte prosím informaci Hradeckým službám nebo na magistrát města,“ obrací se na občany za město Karel Vít.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.