Sady čekají úpravy, dojde také k obnovení staré cesty

Ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Městský park z počátku minulého století o rozloze necelých dva a půl hektaru se nachází v památkově chráněné části města, napřesrok ho čekají velké změny. Prioritou je obnovení stopy Císařské cesty z druhé půlky devatenáctého století.

Město má v plánu zásadní obměnu Kubištových sadů s novou výsadbou zeleně a odhalením staré Císařské cesty. V současných dnech je zpracovávána dokumentace, a pokud vše půjde podle plánu, práce by mohly začít v roce 2023. „S úpravou Kubištových sadů počítáme již delší dobu, proto také už máme k dispozici studii komplexního řešení revitalizace. Provedena bude obnova stromů, zachováno bude maximum těch perspektivních a dojde k vysázení nových. Upřednostněny budou české druhy dřevin. Dále se opraví a doplní městský mobiliář, osvětlení i zpevněné plochy,“ říká za město Jiří Bláha.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.