V ulicích se instaluje vánoční výzdoba, mělo by dojít i na ohňostroj

TRUTNOV – Pokud to zdravotní situace dovolí, měly by letos proběhnout tradiční vánoční akce, o které občané kvůli koronaviru loni přišli. V současných dnech se technické služby věnují umísťování vánočního osvětlení a plánují instalaci jedle na náměstí.

V Trutnově se již pustili do instalace vánočního osvětlení, to nebude chybět ani na opravené pěší zóně. Ozdobena zde bude vstupní brána nebo vzrostlý strom na Svatojánském náměstí. Na Krakonošovo náměstí bude dovezena jedle, která byla městu věnovaná zdarma z jedné soukromé zahrady. Její instalace je naplánovaná na pondělí 22. listopadu. Občané najdou další vánoční stromy také na Slovanském a Lipovém náměstí nebo ve Starém Rokytníku. Letos by se měly uskutečnit i tradiční akce, o které byli lidé loni ochuzeni. Jedná se o slavnostní rozsvícení vánočního stromu, vánoční trhy nebo silvestrovský ohňostroj. „Do novinek v rámci vánočního osvětlení město investuje necelých 350 tisíc korun,“ dodává Michaela Dědková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.