Začalo odklízení nefunkčních jízdních kol

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Nepojízdná kola nacházející se na městském pozemku hyzdí okolí a překážejí občanům, technické služby proto pracují na jejich odstranění. Město také řeší ta kola, která jsou pojízdná, ale majitelé o ně nejeví zájem.

Město začalo likvidovat nepojízdné cyklovraky, první začaly mizet již během pondělí 22. listopadu. O odstranění se starají technické služby, zmapována jsou také kola, která jsou sice pojízdná, ale nejsou majitelem využívaná a delší dobu se nacházejí na městském pozemku. Pokud se o ně majitelé nepřihlásí, skončí za dvanáct měsíců v oddělení Ztráty a nálezy. Takových najdou občané ve městě zhruba okolo čtyřiceti, nepojízdných vraků se vyskytuje o deset více. „Nejčastěji se cyklovraky nacházejí u stojanů, stromů nebo u veřejného osvětlení. Již se nám podařilo odstranit takové vraky, ze kterých zbylo jen torzo,“ dodává za město Pavel Marek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.