Slavnostní rozsvícení vánočního stromu je zrušeno

TRUTNOVSKO – Nakažených koronavirem přibývá a epidemická situace se začíná zhoršovat, proto bylo na poslední chvíli rozhodnuto, že se slavnostní rozsvícení vánočního stromu doprovázené dětským vystoupením konat nebude. Vánoční trh je ale v plánu i nadále.

Již tento pátek 26. prosince se mělo na náměstí T. G. Masaryka ve Dvoře Králové nad Labem konat slavnostní rozsvícení vánočního stromku, to ale bude muset být nakonec z důvodu pandemie zrušeno. Každoročně se zde schází stovky lidí, proto radní rozhodli o odvolání doprovodného kulturního programu, který měly zajistit místní mateřské a základní školy. „Páteční rozsvícení vánočního stromu ale zachováme, dojde k němu někdy během podvečera. Konat by se ale měl připravený vánoční trh, s ohledem na situaci však jeho návštěvníky žádáme o vzájemnou ohleduplnost a dodržování platných opatření,“ dodává starosta města Jan Jarolím.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.