Patří mezi úspěšné a oblíbené televizní i divadelní herce, v současné době ho můžete vídat hned ve dvou seriálech na Primě. V 1. misi se objevuje coby ruský lékař Rasputin, ve Hvězdách nad hlavou zase jako architekt Jan Veselý.

Roman Zach vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Děčíně. Studium na DAMU si prodloužil na osm let, protože se mu nechtělo na vojnu, nakonec ale školu nedokončil. Po škole nastoupil do Národního divadla, hostoval v Činoherním klubu, Dejvickém divadle, na Letních shakespearovských slavnostech, v Divadle Komedie. Hraje ve Studiu Dva nebo v Divadle Verze, které hraje v Divadle v Celetné.

V posledně jmenovaném exceluje v roli profesora francouzské literatury ve hře Jméno. Mluvit se dá teoreticky o všem… Mezi dobrými přáteli a příbuznými by vlastně žádné téma nemělo být tabu. V této konverzační komedii ale brzy zjistíte, že ne úplně bez problémů.

Když se  úspěšný realitní makléř Vincent na večeři u své sestry Elizabeth, učitelky francouzštiny, a švagra Pierra, profesora literatury, svěří se záměrem dát svému synovi kontroverzní jméno, zdá se, že hranice civilizované konverzace byla překročena. Středostavovské předsudky jsou podle všeho přece jen větší, než se přítomní liberálové domnívali. Ke skutečné eskalaci dojde po odhalení nálože, která se skrývá v rodinné historii. Pro zlepšení nálady stojí toto představení určitě za návštěvu!