Další vánoční akce se ruší, nebude ani ohňostroj

ilustrační foto

TRUTNOV – Občané loni přišli o tradiční vánoční kulturní akce na Krakonošově náměstí, ani letos na tom nebudou lépe. Radní doufají ve zlepšení situaci v příštím roce, zatím akce nemohou proběhnout podle původních představ.

Město Trutnov se rozhodlo pro letošek zrušit slavnostní rozsvícení vánočního stromku i silvestrovský ohňostroj. Těchto tradičních venkovních akcí se v uplynulých letech vždy účastnilo větší množství lidí a radní mají obavy, že by se letos z důvodu omezení pravidel pro pořádání kulturních akcí nedostalo na všechny zájemce a obtížné by bylo i kontrolování, zda je návštěvník očkovaný, či ne. „Společnost už je i tak dosti rozštěpená a nemá smysl si sváteční čas ještě takovýmto způsobem znepříjemňovat. Tato situace nás mrzí. Doufali jsme, že po loňském zrušení budeme letos moci rozsvítit strom společně,“ dodává za město Michaela Dědková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.