Pacientů s covidem, kteří vyžadují hospitalizaci, přibývá

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Epidemická situace se v současnosti zhoršuje, fakultní nemocnice musela proto omezit činnost některých svých oddělení, aby se mohla postarat o pacienty s covidem, jejichž stav je vážný. Lékaři jsou také připraveni na větší nápor zájemců o očkování a testování.

Fakultní nemocnice v Hradci Králové musela v posledních dnech proměnit několik svých oddělení na covidové, aby mohla přijímat narůstající počet pacientů s tímto onemocněním. Z tohoto důvodu musely být omezeny operace, které nejsou akutní. Zatím bylo hospitalizováno zhruba sedmdesát nakažených, téměř třetina z nich je ve vážném stavu. Současně je také navyšována kapacita testování v odběrovém i očkovacím centru. „Péče o pacienty s COVID-19 je pro personál mimořádně náročná, proto je nutné pracoviště s covidovými pacienty posilovat personálně z jiných oddělení, která však poté musí omezit svou běžnou činnost nebo být dokonce uzavřena. Přibývá také nemocných zaměstnanců, někteří také zůstávají doma, aby zajistili nezbytnou péči o své blízké,“ říká ředitel FN HK Vladimír Palička.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.