Muzejní adventní trh je zrušen, výstavy běží dál

Foto: Muzeum východních Čech v Hradci Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Loni se akce konala pouze virtuálně a organizátoři doufali, že letos se zájemci budou moci zúčastnit adventního trhu v muzeu fyzicky. Den před zahájením musea být ale akce zrušena. Výstavy zůstávají i nadále otevřeny.

V předchozích letech se Muzejního adventu trhu účastnilo až 150 řemeslníků, letošní ročník měl být z důvodu pandemie značně omezený. Nakonec se ale populární tradiční akce z důvodu vládních nařízení ruší. K zahájení mělo dojít v pátek 26. listopadu, výstavy v muzeu ale zájemci stále navštívit mohou. Jedná se o Vánoční variace, Salon východočeské fotografie 2021 a KOMenský v komixu. „Výstava Vánoční variace je velmi stylová. Ta, kromě historických vánočních ozdob ze sbírky Věry Dvořáčkové v kombinaci s různorodou tvorbou současných výrobců z oblasti severovýchodních Čech, nabídne i hračky, které pod stromečkem nacházely děti v průběhu 20. Století,“ dodává za muzeum Lucie Peterková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.