Demoloval věci v nemocnici, před policií se ukryl u stropu

HRADEC KRÁLOVÉ – Netradiční večer zažili ve fakultní nemocnici, kde čtyřicetiletý muž začal ničit vybavení. Pro policisty bylo obtížné s ním vyjednávat, nakonec museli vylézt až ke stropu, kam se agresorovi podařilo vyšplhat.

K události došlo v pondělí okolo půl deváté večer v královéhradecké fakultní nemocnici. Čtyřicátník se zde začal chovat agresivně, ničil zařízení nemocnice a byl zřejmě pod vlivem drog. Než na místo dorazila policejní hlídka, podařilo se agresorovi vyšplhat do mezistropního prostoru a bylo obtížné s ním navázat komunikaci. Policista spolu s hasičem musel vylézt za ním, ale nedařilo se ho zpacifikovat. Díky vyjednávání policistky se nakonec podařilo, aby se dotyčný uklidnil a přiblížil se zpět k otvoru. Poté si ho do péče převzali lékaři. „Veškeré okolnosti této událostí jsou nyní v šetření hradeckých policistů a na základě stanovené právní kvalifikace budeme následně postupovat,“ dodává policejní tisková mluvčí Lucie Konečná.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.