Cizinec ohrožoval ostatní, jeden z řidičů upozornil policii

NÁCHODSKO – U hraničního přechodu hlídka zkontrolovala řidiče cizí národnosti, který svou jízdou ohrožoval ostatní účastníky provozu. V krajním případě hrozí dotyčnému až dvanáct měsíců za mřížemi.

V minulých dnech nedaleko bývalého hraničního celního přechodu Náchod – Běloves upozornil jeden z motoristů hlídku na agresivní jízdu řidiče nákladního vozu značky Mercedes – Benz Actros. Kamion byl okamžitě zastaven a šestatřicetiletému polskému řidiči byla provedena dechová zkouška. Ta dopadla pozitivně, nadýchal přes dvě a půl promile alkoholu. Dotyčný byl ihned převezen do policejní cely a zadrželi mu řidičský průkaz. „Bylo zahájeno trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Protože se jedná o cizince, budeme případ postupovat k dalšímu řízení příslušnému státu,“ říká policejní tisková mluvčí Lucie Konečná.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.