Dealer drog schovával doma šestnáctiletou dívku

HRADEC KRÁLOVÉ – Po městě měl v posledních třech letech prodávat drogy i středoškolákům, přijít si tím měl na zhruba půl milionu korun. Kriminalisté u něj v posledních dnech provedli domovní prohlídku a podařilo se jim tak zajistit i dvě celostátně hledané osoby.

Třiatřicátník měl za poslední tři roky na různých místech v královéhradecké metropoli prodávat pervitin, konkrétně se jedná asi o čtrnáct set případů. Dealer měl prodávat drogy dokonce i mládeži a v pondělí 13. prosince byl kriminalisty v jednom z hradeckých bytů zadržen. Při domovní prohlídce byly zajištěny injekční stříkačky i bílý prášek, dokonce i dvě mladistvé osoby ve věku šestnáct a sedmnáct let, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Jedná se o dívku a chlapce z výchovného ústavu v Hostinném a Českém Meziříčí. „V případě prokázání viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody od dvou do deseti let,“ dodává za policii Šárka Pižlová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.