Prostor zastávky se proměnil k nepoznání

Foto: Oficiální www města Dvůr Králové nad Labem

TRUTNOVSKO – Občané se mohou těšit z nově zrekonstruovaného prostoru zastávky, jehož součástí je také čekárna s kioskem. Návrh na pískovcovou fasádu přinesli studenti, dokončovací práce měly skluz z důvodu pandemie.

Autobusová zastávka ve Zboží, části města Dvůr Králové nad Labem, se před několika měsíci dočkala výměny střechy a nového vstupu z chodníku. Součástí objektu je i kiosek, který byl zateplen a u kterého byla také vyměněna okna. V posledních dnech bylo na práce navázáno a byl položený pískovcový obklad. Epidemie koronaviru způsobila zpoždění prací, a proto může objekt plně sloužit občanům teprve až nyní. Pískovcová část fasády je dílem hořické uměleckoprůmyslové školy. „Troufám si říci, že proměna zastávky je velmi zdařilá právě díky nadaným studentům a ve Zboží tak máme jednu z nejhezčích zastávek v širokém okolí. Za to všem zúčastněným patří velké poděkování,“ říká starosta města Jan Jarolím.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.