Rekonstrukce křižovatky začne ještě v zimě

Ilustrační foto: K. Bílková

HRADEC KRÁLOVÉ – Křižovatka v centru města ve tvaru písmene T by měla být brzy minulostí, na místě bude stát kruhový objezd. Přilehlé okolí by se mělo také dočkat rekonstrukce, cílem je zajistit vyšší bezpečnost chodců. Investice půjdou do desítek milionů korun.

Rozsáhlá rekonstrukce křižovatky Fortna pod schodištěm Bono Publico by měla začít již začátkem příštího roku. Křižovatka se změní na kruhový objezd, úprav se dočká také autobusová zastávka, vjezd do kasáren, přechod pro chodce či chodník ke zdravotní škole. Stavební práce by měly být dokončeny v první polovině roku 2023 a stát by měly zhruba dvaapadesát milionů korun bez daně. Většinu těchto nákladů má město v úmyslu pokrýt ze dvou dotací. „Vytvořením kruhového objezdu by mohlo dojít především ke zvýšené bezpečnosti pro chodce a cyklisty, kterých se v této oblasti pohybují denně stovky až tisíce. Celkově by prostor mohl dostat nový řád a styl,“ dodává za město Jiří Bláha.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.