Po telefonu lákal ze seniorky sta tisíce

ilustrační foto

NÁCHODSKO – Devadesátnice měla nečekaný telefonát, ve kterém jí neznámý muž tvrdil, že se její vnuk ocitl v nouzi a potřebuje peníze. Policisté varují seniory před podobnými podvodníky, legenda „vnuk“ patří k nejznámějším lstím.

Dosud neznámý pachatel měl ve čtvrtek 16. prosince odpoledne telefonicky kontaktovat téměř devadesátiletou ženu a požadovat po ní finanční částku tři sta padesát tisíc korun. Prý měl její vnuk dopravní nehodu a peníze jsou potřeba na ošetření pasažérů z druhého auta. Peníze měl u ženy vyzvednout a následně je jejímu vnukovi předat. Když s ním chtěla dotyčná nejprve hovořit, byl jí předán k telefonu muž, údajný vnuk, který začal plakat. Seniorka si však zachovala chladnou hlavu, žádné peníze nikomu nesvěřila a obrátila se na policii. Případ je nyní vyšetřován jako podvod ve stádiu pokusu. „Seniorům v těchto případech radíme, aby si takový telefonát ihned zpětně ověřili u vnuka, který původně volal, případně kontaktovali nejbližší příbuzné. Pokud zjistí, že nevolal nikdo z rodiny, obratem událost oznámit na linku 158,“ dodává policejní tisková mluvčí Lucie Konečná.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.