Vánocům čelí Žilková silným grogem a barvami!

Veronika Žilková svým fanouškům prozradila, co jí v dětství kazilo Vánoce, jaký nejhorší dárek dostala od svého manžela Martina Stropnického a proč celý život dostává recyklované dárky.

„Nejlepší byl můj tatínek, pan profesor Václav Žilka, flétnista. Ten dostával dárky od vděčných rodičů dětí, které učil na flétnu. Ani je nerozbaloval, jen na ně napsal jméno,“ takže její sestra si rozbalila vzpřimovač fousů a ona dostala něco nadepsaného panu profesorovi s láskou… „Musím říct, že tyhle dárky trumfnul můj současný manžel Martin Stropnický, který mi jednou dal takovou krásnou vázu. Říkala jsem si, vázu k Vánocům, no super. Ale řekla jsem si, že jsem velká holka, že nebudu dělat, že jsem chtěla kabelku. Otočila jsem tu vázu a vzadu bylo vyryto: Ministru obrany… Pluk 56. Dělala jsem, že jsem to neviděla, ale těšila jsem se, až to řeknu někdy veřejně, a to je teď,“ práskla s upřímným pobavením Veronika Žilková.

Ani její první manžel si s vánočními dárky pro Veroniku moc hlavu nelámal. „Můj první manžel mi vždycky kupoval XXL svetr, a já mám S, ale on říkal, že to neměli. Chodil nakupovat 24. ráno,“ vysvětlila herečka. Ani na Vánoce v dětství nemá nejhezčí vzpomínky. „U nás byly strašný Vánoce, řeknu vám to všem, abyste věděli, že ty vaše budou krásný. Byli jsme katolíci, takže jsme je prožili v promrzlém kostele. Furt jsme byli na mši a zpívali o tom dítěti, které tam leželo ze dřeva. Jsou to strašně dlouhé mše. Jdeš před Štědrým dnem, na Štědrý den, na Hod boží, na Štěpána, na Silvestra, na Nový rok a furt jsi v kostele, kde je zima, a je ti pět let. A hráli jsme tam na flétny koledy,“ popisuje s tím, že je nenáviděla. Na Štědrý den drželi půst, a Veronika si dodnes pamatuje, jak se v pěti letech kradla pod postel a jedla vanilkové rohlíčky, protože jí bylo hlady na omdlení. Vánoce tedy Žilková dnes moc neprožívá. „Dám vám tři rady, jak se z toho nezbláznit: Neuklízejte, uklízejte až po Vánocích. Když nemáš uklizeno, nevadí ti, že všichni všude drobí. Nemyjte okna. Já jsem to vyřešila tak, že jsem dětem rozdala vodovky a tu špínu jsme zamalovali různými vánočními motivy. A pak je strašně důležité si na Štědrý den hned ráno uvařit silný grog, aby vám z té pohody nepřeskočilo,“ směje se herečka.

zdroj FTV Prima