Igora Chmelu vypečené Vánoce v Mexiku nenadchly

Zatímco první nevydařené manželství s herečkou Martou Vítů zůstalo bezdětné, v tom druhém, s herečkou Janou Janěkovou má Igor Chmela tři děti, dnes třináctiletou dceru Aničku a k tomu o tři roky mladší dvojčata Elu a Antonína.

Kolega Michala Suchánka, Richarda Genzera a Daniela Dangla z Partičky přiznává, že občas je to doma docela fičák. Proto nás zajímalo, jak herec, kterého vídáme v seriálu 1.mise, tráví rodinné Vánoce.

Jak obvykle trávíte Vánoce?

Obvykle v rodinném kruhu. Jednou jsme ujeli do Mexika, které nás ale vypeklo – Mexičani jsou vánoční fanatici. Vzdor 35stupňovým teplotám všude blikaly ledkové rampouchy a na náměstích byly zaparkované sáně se Santa Clausem.

Jak myslíte, že budete trávit letošní vánoční svátky?

Nevím, ale doufám, že ne v karanténě, izolovaný od zbytku rodiny.

Jak vypadá vaše štědrovečerní menu a co na něm máte nejraději?

Klasika. Nejraději mám, když se nedělají přebytky… Letos vše podražilo, takže to půjde snadněji.

Na jaké vánoční svátky nikdy nezapomenete?

Už jsem se zmínil o Mexiku. Vzdor jejich šílení jsme dělali, jakože nic, koupali se v moři a jedli papáju.

Vánoční dárky – sháníte je s předstihem, nebo na poslední chvíli? Pro koho je pro vás nejobtížnější vymyslet/pořídit vánoční dárky a proč?

Dárky nosí Ježíšek! Kde na to furt bere inspiraci a peníze, je mi záhadou. Loni jsme ho málem přistihli, ale frnknul dřív, než jsme na něj stihli hodit síť. Letos vymyslím nějakou důmyslnou past a optám se ho. Jestli mi potvrdí moje podezření, že to bere od toho protivnýho, zelenýho panáčka z televize, tak definitivně s Vánocemi končím!

Co byste popřál svým kolegům do roku 2022?

Pevné zdraví, sílu čelit všem blbostem světa a dobrou náladu!