Porouchalo se jim auto, tak si bez dovolení vzali jiné

Ilustrační fotografie

TRUTNOVSKO – Policii se podařilo objasnit případ vniknutí do hasičské zbrojnice, odkud měl na podzim neznámý pachatel odcizit auto a způsobit tak škodu za sta tisíce. Z krádeže jsou obviněni dva muži, v případě prokázání viny mohou strávit ve vězení až pět let.

Dva muži ve věku 37 a 38 let měli v polovině září vniknout do areálu hasičské zbrojnice v Borovnici a odcizit auto značky Dacia, elektrocentrálu, hasičskou sekeru a lahve alkoholu. Měli tím způsobit škodu ve výši zhruba tři sta čtyřicet tisíc korun. V posledních dnech se podařilo policii tuto krádež objasnit a pachatele dopadnout. Ti u výslechu tvrdili, že si vůz ze zbrojnice vypůjčili z důvodu, že z jejich auta začal při jízdě unikat olej. Obviněni jsou též z krádeže v jedné z autodílen v Jindřichově Hradci, odkud měli také odjet v cizím autě, tentokrát značky Seat. „Staršímu z dvojice navíc klademe za vinu, že při výše popsaných činech usedl za volant vozidla, přestože měl vysloveny dva zákazy řízení všech motorových vozidel a to do roku 2023,“ dodává za policii Šárka Pižlová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.