Rekonstrukce kina se potýká s problémy

Foto: Miloš Šálek

TRUTNOV – Filmoví nadšenci se těší na novou podobu kina, která slibuje dva promítací sály a bezbariérový přístup. Během stavebních prací se však narazilo na nečekané komplikace, ty bylo nutné okamžitě řešit. Rekonstrukce bude proto dokončena zřejmě se zpožděním.

Rekonstrukce kina Vesmír je v plném proudu, stavební firmu ale překvapily nečekané komplikace. Budova byla upravována již v sedmdesátých letech, šlo o velké zásahy do nosných konstrukcí a na tyto vady nebylo možné během stavebního průzkumu přijít. Jedná se především o drážky a průrazy pro vedení instalací. Předpokládaný termín dokončení stavby se může proto posunout až na prosinec. Práce navíc jsou kryté rozpočtovou rezervou projektu, celková rekonstrukce by měla vyjít na necelých sto milionů korun. „Naštěstí je v tuto chvíli už většina nečekaných objevů za námi, vyřešili jsme je a stavba konečně začíná růst. Už se nebourá, ale naopak přibývají nové konstrukce,“ dodává starosta města Michal Rosa.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.