Ujížděl rozbitým autem, z kola mu létaly jiskry

Foto: Městská policie HK

HRADEC KRÁLOVÉ – Projížděl se v noci po městě ve voze s rozbitým sklem a prasklou pneumatikou, zastavila ho proto silniční kontrola. Chování řidiče se jí zdálo podezřelé, proto zavolala Policii ČR. Případ ještě nebyl uzavřen.

V noci ze čtvrtka na pátek hlídka městské policie zastavila osobní vůz s rozbitým čelním sklem a prasklou pneumatikou jedoucím po ráfku, ze kterého lítaly jiskry. Řidič byl vyzván k předložení dokladů a začal tvrdit policistům, že nemá řidičák a auto pouze převáží domů, protože jeho přítelkyně měla nehodu. Podle hlídky byl roztěkaný, nervózní a svou výpověď průběžně měnil. Byla mu proto provedena dechová zkouška s negativním výsledkem a na místo byla přivolaná Policie ČR. „Policie provedla test na drogy s pozitivním výsledkem na amfetamin a metamfetamin a řidiče si převzala k dořešení,“ dodává za městskou policii Simona Pacltová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.