Manželé přišli kvůli podvodníkovi o celé jmění

Ilustrační foto

HRADECKO – Pětašedesátiletý muž měl zájem o nákup kryptoměn, osudná se mu stala reakce na internetový inzerát. Policisté nyní pátrají po podvodníkovi, kterému se podařilo lstí okrást dotyčného i jeho manželku o více než tři čtvrtě milionu korun.

Pětašedesátník měl v uplynulých dnech zájem o nákup kryptoměn a zaregoval na inzerát na internetu. Během chvíle se mu ozval člověk, který mu měl s jejich nákupem pomoci. Seniorovi poradil, aby si nainstaloval do svého počítače speciální program, kam měl uložit citlivé údaje jako informace z platební karty nebo přístupová hesla do bankovnictví. To postačilo dosud neznámému podvodníkovi k tomu, aby muže připravil o více než čtyři sta tisíc z jeho bankovního účtu. Podařilo se mu dokonce přesvědčit důvěřivého zájemce, aby mu poslal údaje k účtu své manželky, která v tu doba ležela v nemocnici. Z jejího účtu během okamžiku zmizelo okolo tři sta osmdesát tisíc korun. Když dotyčný zjistil, že byl podveden, obrátil se na policii. S manželkou tak přišel o necelých osm set tisíc korun. „Neinstalujte si do počítače žádné programy, které neznáte, nesdělujte nikomu hesla, přístupové, aktivační ani autorizační kódy, neposílejte kopie osobních dokladů, nesdělujte čísla z platební karty,“ varuje občany za policii Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.