Pro otrlého recidivistu, který provedl 13 vloupání si došla zásahová jednotka

foto: Policie ČR

NÁCHODSKO – Osmatřicetiletý muž, který byl postrachem majitelů rodinných domů a rekreačních objektů, byl v těchto dnech dopaden. Během 4 měsíců doslova ukradl co mu přišlo pod ruku, také opakovaně usedal za volant auta, i když má platný zákaz řízení.

Muž kradl nejen na Náchodsku, ale také na území Královéhradeckého i Pardubického kraje. Z objektů odcizil šperky, starožitnosti, elektroniku a také peníze. Ukradené věci následně prodával do zastaváren. Svými krádežemi způsobil škodu přes 740 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Pro muže si došla v brzkých ranních hodinách zásahová jednotka. Kriminalisté muži následně sdělili obvinění z přečinu krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí,“ říká policejní mluvčí Lucie Konečná.

Hříšník byl již v minulosti převážně za majetkovou trestnou činnost několikrát odsouzen, desetkrát si nějaký čas poseděl za mřížemi. Naposledy opustil brány věznice v dubnu 2021. Nyní mu za jeho vloupačky hrozí až pět let vězení.