Semafory budou na křižovatce stát i nadále

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Místo častých dopravních nehod loni doplnily semafory a řidiči jejich instalaci přijali s nadšením. Město se z důvodu husté dopravy v posledních dnech rozhodlo, že je v daném místě zatím ještě ponechá.

Ve Zborovské ulici na křižovatce u odbočky do fakultní nemocnice byla počátkem loňského roku zřízena světelná signalizace, radní se nyní rozhodli o prodloužení smlouvy s firmou, která provedla jejich instalování. Semafory tak budou v daném místě stát ještě další rok a jejich provoz vyjde město na tři sta devadesát tisíc korun ročně. „Vzhledem k tomu, že ve fakultní nemocnici stále funguje očkovací centrum a doposud ještě nebyla zahájena stavba křižovatky Mileta, považovali jsme za vhodné semafory na svém místě ponechat ještě na další rok. Doprava v této lokalitě je, zejména v době špičky, velmi náročná, navíc si řidiči na tuto světelnou signalizaci zvykli a její přítomnost kvitují,“ dodává za město Pavel Marek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.