Při třech bouračkách se zranilo 10 lidí

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Jetřichov)

NÁCHODSKO, RYCHNOVSKO – Osobní auto, které skončilo svou jízdu mimo silnici v potoce, střet dvou osobních vozidel a bouračka osobního auta do stromu. Hasičské jednotky a zdravotnická záchranná služba měly během včerejšího dne plné ruce práce.

Na Náchodsku bouralo osobní auto na silnici č. 303 v Jetřichově v lokalitě Pasa. Krátce před šestou hodinou odpolední svou jízdu skončilo vozidlo mimo silnici v potoce. Řidič musel být v péči zdravotnické záchranné služby. Zasahující profesionální hasiči z Broumova a Náchoda zabezpečili vozidlo a zkontrolovali jestli neunikají pohonné hmoty, také provedli opatření proti znečištění potoka. Auto muselo být vyproštěno automobilem s jeřábem, poté bylo ponecháno na kraji silnice.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na Rychnovsku se staly dvě bouračky. O půl osmé ráno se v Kostelci nad Orlicí v ulici Rudé armády střetla dvě osobní auta. Na místo musela přispěchat záchranka a postarat se o tři zraněné. Rychnovští profesionální hasiči a místní dobrovolná jednotka pracovali na uvolnění silnice, auta musela být od sebe vyproštěna.

Těsně před půl desátou večerní došlo k bouračce osobního auta na silnici č. 319 mezi Rokytnicí v Orlických horách a Bartošovicemi v Orlických horách v lokalitě Panské Pole. Auto narazilo do stromu a zůstalo stát napříč silnici, která tak byla neprůjezdná. Na místo události přispěchaly dvě jednotky hasičů, zdravotnická záchranná služba a také Horská služba. „Posádka byla mimo automobil, hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat. Do péče posádek zdravotnické záchranné služby bylo předáno celkem šest lidí. Komunikace byla v místě obtížně sjízdná, byla kluzká, navíc foukal silný vítr,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Před nepříznivým počasím našli dočasné útočiště lidé z havarovaného auta v hasičském vozidle. Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Rokytnice v Orlických horách se postarali o úklid vozovky a odtažení nabouraného auta mimo silnici, aby mohl projet sypač silničářů.